Řecký ostrov Lefkada: Informace a fotografie

lefkada-info.cz

Řecko, Lefkada » AUTOBUSEM

Informace o cestovní na Lefkádu autobusem. Rady na cestu, aktuální nabídky.

Lefkada - Porto Katsiki   Lefkada - Egremni   Lefkada - Milos   Lefkada - Kathisma   Lefkada - Pefkoulia

» VYHLEDAT ZÁJEZD NA LEFKADU Z NABÍDEK VŠECH ČESKÝCH CK

Titulní strana: Lefkada - INFORMACE

Zajímá vás, jak to vypadá
na Lefkadě?

Chystáte se na dovolenou
na Lefkadu?

Hledáte informace
o Lefkadě?

Tady jste na správném místě!

 

.

KLIKNĚTE ZDE
A NAJDĚTE SI ZÁJEZD NA LEFKÁDU
Z NABÍDEK VŠECH ČESKÝCH CK

Lefkada » AUTOBUSEM S CK:

  • Kromě nejběžnějšího způsobu dopravy - letecky - pořádají některé CK také zájezdy na Lefkádu autobusem a trajektem - tzv. kombinovanou dopravou, jednu cestu jedete autobusem+trajektem a druhou letíte. Bývá to ale vždy pouze první a poslední turnus v sezóně!
  • Autobusem přijedete z ČR do přístavu v Itálii (většinou do Benátek nebo Ancony, dříve se také jezdilo do Terstu), odtud potom trajektem do řeckého přístavu Igoumenitsa. V Igumenitse čeká řecký autobus, který vás dopraví na Lefkádu.
  • Trajekt je pohodlný. Jsou tam restaurace, bary, obchůdky.
  • CK většinou nabízejí možnost objednání kajut. Kajuty jsou i dvojlůžkové, ale většinou jsou v nabídce levnější čtyřlůžkové, takže pokud jste dva, vylosují vám další nocležníky. Levnější varianta je "seat", tedy jen sedadlo ve společné místnosti a společnnou koupelnou. Sedadlo je podobné tomu v autobsu a zatím jsem se nesetkal s tím, že by šlo sklopit. Pokud kajutu nechcete, tak lepší než seat je jen paluba (deck) - takže nemáte ani to sedadlo, ale můžete se natáhnout kdekoli na lodi. Vemte si karimatku a spacák a jste v pohodě. Pokud budete mít seat, stejně skončíte natažení na zemi vedle sedadla...
  • Cesta z Igoumenitsy na Lefkádu trvá cca 1,5 hod. Některé CK mohou cestou zastavovat s klienty na Parze, potom je cesta delší o tuto zastávku. Jak dlouho plujete z Itálie do Řecka záleží na tom, odkud vyplouváte, jak rychlou lodí a jestli cestou máte jěště nějakou zastávku (třeba na Korfu). Z Benátek je to průměrně rychlým trajektem přibližně 24 hodin.

Trajekt-Venice.jpg (57395 bytes)
Před trajektem společnosti Minoan Lines z Benátek do Igoumenitsi


Lefkada »
Mohlo by vás dále zajímat:

 

Stránky vytvořil Martin Šimek © 2011 | autor nepravidelně pracuje jako průvodce na Lefkadě |

NAVRCHOLU.cz